פדי גרופ מציגים: האתר הרשמי של אסף אשתר

מופע חדש !!!

אסף אשתר במופע חדש לילדים
"אספון" המסע בעקבות
המילים הקסומות

אתם שואלים אסף עונה

כתבו שאלות בטופס למטה ואסף אשתר יענה על שאלותכם ואנו נפרסם אותם באתר
pedi.jpg

תגובות הגולשים

שרית משתפת-
שלום אסף, אנחנו כמה ימים אחרי ההופעה שלך בערב שחתם את חגיגות שנת השלושים ליקיר והתושבים לא מפסיקים לשבח ולהלל... התושבים השתאו מהידע הרב שלך בשירים, בסיפורים שמאחורי השירים ומהעברית התקנית. אני חייבת לציין שהמופע שלך הוא נדיר. אני שמחה שזכינו להנות מכישורייך הרבים ואני ממליצה בחום על המופע. יישר כח!
 
משה משתף-
ברצוני להודות לך על ההופעה המקסימה , ביישוב עפרה. כבר מזמן לא נהניתי כל כך מהופעה כל כך יפה וקולחת - שירים מקסימים , ושיתוף כל כך חי של הקהל . שבוע מצויין . משה.

שרית משתפת-
עדיין בהיי מההופעה אתמול בערב. היה ערב מהנה ביותר בתל-עדשים. אני זו ששרה רב הזמן שם:-). אני מאוד אוהבת שירים ישראלים וזה היה ערב מהמם ומהפנט. אסף, אתה פשוט גאון מהלך, לא ייאמן כל הידע הזה וכמובן מילים חמות גם על הקלידן שלך גלעד, גאון לא פחות ממך. שיתוף פעולה מצויין בין שניכם ועם הקהל. ערב בלתי נשכח, המון המון תודה. שרית
q7.jpg

פינת הלשון


 

פינת הלשון והפעם – זו וגם זו...

אחת הגולשות באתרי פנתה אליי בזו הלשון: "כחובבת מושבעת של הזמר העברי והלשון העברית אני תוהה מדוע כתב טשרניחובסקי בשירו "אני מאמין" -  "זו אני החולם שח"?

מדוע כתב "זו" בלשון נקבה ו"אני החולם" בלשון זכר?

את תשובתי לשאלתה אני חולק עמכם:

המילה "זו" שמנוקדת בחולם (ZO), היא אכן בנקבה ומשמעותה זהה למילה "זאת".

אבל טשרניחובסקי השתמש במילה אחרת לחלוטין. הוא כתב "זו" בשורוק (ZU). משמעות המילה (שכבר כמעט שלא משתמשים בה בעברית) היא "אשר" או "ש"...

כשכתב המשורר "שחקי על חלומות זו אני החולם שח" הוא התכוון – את יכולה, מצדי, לצחוק על החלומות אשר אני החולם מספר לך עליהם... (אך אני מאמין להם ומאמין בהם...)

לפרטים והזמנת הופעות

שם:
טלפון:
דוא"ל:

 להזמנות : פדי גרופ מוסיקה והפקות  6486860 03 |pedi.co.il